| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 1.8 Ω |
| Inductance | 470 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power Inductor |
| Packaging | Reel |
| Current Rating | 120 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height - Seated (Max) | 5.7 mm |
| Shielding | Shielded |
Stock: 402
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05779
Ext.Price$0.05779
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05779 | $0.05779 |
| 10 | $0.05376 | $0.53760 |
| 50 | $0.05002 | $2.50100 |
| 100 | $0.04573 | $4.57300 |
| 500 | $0.04181 | $20.90500 |
| 1000 | $0.03822 | $38.22000 |
| 3000 | $0.03657 | $109.71000 |
| 5000 | $0.03499 | $174.95000 |
